DEĞERLİ TERAKKİLİLER,

1877’de kurulmuş Şişli Terakki Lisesi’nin mezunları olarak bizler, aldığımız eğitim ve öğretim ile Terakkili olmanın gururunu yaşıyoruz.

Amacımız okulumuzun bizlere kattığı eğitim ve öğretim ile Atatürkçü, çağdaş, demokratik, ileri görüşlü, yenilikçi değerlerimizi koruyarak ve bunları her daim geliştirmek suretiyle tüm mezunlarımızı Derneğimiz çatısı altında birleştirmektir.

Bu birliktelik ile çıktığımız yolda hedefimiz tüm mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve geleceğin mezunları öğrenciler arasında sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamak, tüm üyelerimiz arasında mesleki işbirliklerine köprü olmak, bu doğrultuda her türlü sosyal, mesleki, kültürel, sanatsal, çevresel, iş yaşamına yön veren, bilimsel, sportif faaliyet ve organizasyonları gerçekleştirmektir.

Bu kıymetli birlikteliğe tüm mezunlarımızın katılımı camiamızın güçlenmesi ve Derneğimizin Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmesi, misyonumuzu gerçekleştirebilme potansiyeline sahip olabilmemiz için önem taşımaktadır.

Bu doğrultuda siz değerli mezunlarımızı aramızda görmeyi temenni ederiz.

Daima Terakki
Şişli Terakki Lisesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu