Yönetimden Mesaj

Değerli Terakki Mezunları,

Şimdiye kadar derneğimiz için çaba gösteren yönetim kurullarına, öğretmenlerimize ve siz değerli Terakki mezunlarımıza teşekkür ederiz.

Terakkili olmak, anaokulundan yaşamlarımızın sonuna kadar bizlere verilmiş bir yaşam tarzıdır, değerdir. Bu değeri yüceltmek hepimizin elindedir. Hedefimiz, derneğimizin Türkiye’nin en etkin derneklerinden biri olmasıdır.

Bu amaç doğrultusunda; derneğimizi kurumsal yapıya kavuşturmak, bütün mezunları bu çatı altında buluşturmak ilk hedefimizdir.

Dünyanın neresinde olursa olsun Terakki bayrağını onurla taşıyan her bir Terakkiliye dokunmak, irtibat içinde olmak istiyoruz. Önümüzdeki dönemde her Terakki mezununa ulaşmak için üzerinde hassasiyetle durduğumuz teşkilatlanma ve üyelik çalışmalarımız hızlandırılacaktır. Şimdiye kadar başarılı sonuçlar aldığımız “Dönem Yapılandırılması”na devam edeceğiz. Her yeni mezunumuz ile liseden mezun olur olmaz iletişim kuracağız.

Ulaşılabilir olmak adına web sitemizi güncelledik, online üyelik sistemine geçtik. Derneğimizin kurumsallık adına altyapısının sağlam olması için elimizden gelen çabayı gösteriyor olacağız. Derneğimize üyelik başvurusu yapmakla, gönüllü olarak dernek içinde çalışmakla, önerileriniz veya projeleriniz ile mezunlar derneğimize en önemli katkıları yapacağınızdan eminiz. Bu birlikteliğimizi gelecek nesillere aktarmak, harika bir miras olarak bırakmak için hep beraber çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Görevde olduğumuz süre boyunca etkinlikler, kulüpler, geziler, komitelerin kurulması, okulumuz ile gerçekleştireceğimiz ortak aktiviteler, altyapıdan dernek bünyesine gençlerin yetiştirilmesi, IK vb. daha nice programları sizlerle birlikte hayata geçireceğiz.

Fikirlerinizi, talep ve dileklerinizi bizimle her zaman paylaşmanız derneğimizin gelişmesi ve Türkiye’nin etkin derneklerinden birisi olabilmesi için yaşamsal bir ihtiyaçtır.

Hedeflerimizi hep beraber sevgi, saygı, hoşgörü ve sabırla inşa edeceğiz.

Saygı ve sevgilerimle,

Daima Terakki

ŞTLMED Yön. Kur. Bşk.